RSS
 

Korwin-Mikke vs Popiełuszko

29 maj

Janusz Korwin-Mikke powiedział, że zabójstwo ks. Popiełuszki było wypadkiem przy pracy PRL-wskiej władzy. I od razu media podniosły krzyk!

Jakie media? Te same media, które o księżach piszą najgorzej jak się tylko da, te same media, które podkreślają problem pedofilii w kościele i krytykują patriarchalizm całej tej instytucji. Te same media, które mieszają kościół z błotem.

Te same media, które oprawców komunistycznych wybielają, te same media, które wychwalają politykę grubej kreski, te same media, dla których Jaruzelski był bohaterem, Gierek rozwijał Polskę, a Lenin był wspaniałym ideowcem.

Nie jestem osobą wierzącą, ale irytuje mnie takie podejście do dziennikarstwa, gdzie:

- polityk lewicowy mówi o tym, że zorganizuje happening, w którym będzie topił księdza w Wiśle (Grzegorz Gruchalski z SLD, kandydat na europosła), co ewidentnie nawiązuje i wręcz uświęca zabójstwo ks. Popiełuszki (który to został utopiony w Wiśle…) – media mainstreamowe niespecjalnie na ten temat mówią;

- polityk prawicowy mówi o tym, że zabójstwo ks. Popiełuszki było raczej „wypadkiem przy pracy” niż „mocno zorganizowaną akcją”, czyli nie zmienia faktu, że to było zabójstwo, a raczej mówi o przesłankach politycznych, które w przeciągu lat zostały mocno zmitologizowane – media mainstreamowe (antykościelne) oburzają się, jak to tak można mówić o zabójstwie tego wspaniałego księdza!

 

Nie jestem wierzący. Ale jeśli ktoś ma choć odrobinę funkcjonującego mózgu to doskonale rozumie o co chodzi panu Januszowi Korwin-Mikke. Biorąc pod uwagę jego krytykę dla rządów demokratycznych i zdając sobie sprawę z ówczesnej siły władzy socjalistycznej doskonale wie, że zabicie lub nie ks. Popiełuszki nie miało jakiegoś ogromnego wpływu na sytuację polityczną w Polsce, bo to czy ks. Popiełuszko by żył, czy też nie – „Solidarność” wcale wcześniej by nie zwalczyła systemu. Ponadto ks. Popiełuszko był kapelanem „Solidarności”, czyli organizacji o charakterze lewicowym (tak, postulaty „Solidarności” są lewicowe, socjaldemokratyczne), a więc ciężko, aby sympatyzował z nimi zupełny przeciwnik socjalizmu, totalny miłośnik liberalizmu gospodarczego!

Ludzie, myślcie!

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Polityka

 

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz